ارزش اسمی گواهی

برای سرمایه گذاری ثبتنام خود را تکمیل کنید

سرمایه مورد نیاز
3,200,000,000
درصد تامین مالی شده
100.00
تاریخ شروع
۱۱ دی ۱۴۰۲
سود پیش بینی شده
36
درصد 
سرمایه جذب شده
3,200,000,000
تومان 
تعداد سرمایه گذاران
9
مدت زمان باقی مانده
8
روز 

هر واحد سرمایه گذاری 100 هزار تومان می‌باشد.

کاربر گرامی لطفا جهت سرمایه گذاری ابتدا ثبت نام و احراز هویت نمائید سپس بر اساس مراحل راهنمای سرمایه گذاری اقدام کنید

جهت بزرگنمایی تصویر، روی آن کلیک کنید.

مشاهده اسناد طرح 

توضیحات تکمیلی پروژه 

شرکت نگار سبز زیتون لواسانی به همت سید محمدجواد لواسانی در تیرماه ۱۳۸۹ فعالیت خود را به صورت غیر رسمی آغاز کرده و از بهمن ۱۳۹۹ فعالیت خود را به صورت رسمی و در قالب شرکت سهامی خاص ادامه می­دهد. تهیه‌­ی مواد اولیه تازه و مرغوب، ثبات کیفیتی و کیفی، پشتیبانی و سرویس­‌دهی کامل محصولات از تعهدات و سیاست‌­های همیشگی این شرکت می‌­باشد. این شرکت که جز برندهای شناخته شده در حوزه تولید و بسته‌­بندی انواع فرآورده­‌های زیتونی به شمار می‌رود، در تلاش برای ارائه باکیفیت­‌ترین و سالم­‌ترین محصولات به خانواده­‌های ایرانی و متناسب با ذائقه آن­‌ها است.

مطابق با صورت وضعیت مالی ارائه شده شرکت نگار سبز زیتون لواسانی مربوط به سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ (۸ماهه) میزان فروش این شرکت در سال ۱۴۰۰ برابر با ۶۹ میلیاردریال و در سال ۱۴۰۱ برابر با ۱۲۸ میلیارد ریال و در سال ۱۴۰۲ (۸ماهه منتهی به آخر آبان) برابر با ۱۶۵ میلیارد ریال بوده است. حاشیه سود بالغ بر ناخالص ۴۵ درصد و حاشیه سود خالص بالغ بر ۳۴ درصد بوده است که برای شرکت تازه تاسیس شده و با عمر دو سال مساعد و منطقی می­‌باشد. با توجه به اینکه مجموع فروش ۸ ماه این شرکت در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۱۶۵ میلیارد ریال بوده است می توان گفت شرکت از گردش مالی نسبتا بالایی برخوردار است. محصولات تولیدی این شرکت بسیار متنوع بوده و شامل محصولاتی مانند زیتون پرورده هسته‌­دار و بی­‌هسته تشریفاتی، زیتون باربیکو، زیتون پرورده سنتی،‌ زیتون پرورده پاستوریزه، روغن زیتون بابو و بی ­بو، زیتون اسلایس، ‌اسنک زیتون، سیر ترشی و … بوده است. این شرکت از انواع شبکه‌­های توزیع درخصوص فروش محصولات خود استفاده می­‌کند.

بر اساس این روند پیش­‌بینی می­شود درآمد سالانه حاصل از فروش در طول اجرای طرح بالغ بر مبلغ ۴۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد و همچنین با توجه به میانگین بهای تمام شده ماهانه ۱۵.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال، بهای تمام شده سالانه طرح ۱۸۴.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد که با این اوصاف سود خالص طرح بالغ بر ۲۳۵.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد. بنابراین سود کل طرح بالغ بر ۵۶% برآورد می شود.

لازم به ذکر است تمامی محاسبات صورت گرفته در خصوص میزان و مبلغ فروش براساس داده‌­های هشت  ماه اخیر دریافتی از متقاضی و اظهارات شرکت انجام شده است و خانه سرمایه­‌گذاری هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد. اما چنانچه در گزارشات دوره­ای ۷۵درصد از فروش پیش­‌بینی شده محقق نشود، خانه سرمایه­‌گذاری حق فسخ یک­طرفه قرارداد را خواهد داشت.

ذکر این نکته ضروری است که سرمایه­‌گذاران در پرداخت سود نسبت به سرمایه‌­پذیر اولویت و تقدم خواهند داشت. به عبارت دیگر اگر میزان فروش پیش­بینی شده به هر دلیلی کمتر از مقدار پیش­‌بینی شده باشد، سرمایه­‌پذیر موظف است که از سهم خود، سود سرمایه­‌گذاران را پرداخت نماید. درصورت فروش نرفتن محصولات تولیدی شرکت به هر دلیل، سرمایه‌­پذیر ملزم به بازخرید محصولات خود خواهد بود. در پایان طرح نیز میزان مطالبات وصول نشده طرح، حال شده فرض خواهد شد و سرمایه‌­پذیر موظف به تسویه مبالغ در پایان طرح می‌باشد.

ریسک‌های اختصاصی طرح

۱-ریسک عدم فروش محصول به دلایل متعدد:با توجه به تنوع محصولات شرکت و همچنین نظر به اینکه شرکت از شبکه های توزیع متنوع استفاده می­ کند، امکان رخداد این ریسک پایین می­ آید. درصوت عدم فروش محصولات نیز مسئولیت بازخرید محصولات و تامین سود مورد تعهد طرح بر عهده سرمایه پذیر خواهد بود.

۲-افزایش قیمت مواد اولیه یا قیمت دستگاه:درصورت افزایش قیمت مواد اولیه،‌ بر قیمت فروش نیز افزوده خواهد شد. در رابطه با قیمت دستگاه نیز بخش اعظمی از بهای آن تمام شده و قرارداد نوشته شده است که دو مورد گفته شده مانع از به وجود آمدن این ریسک خواهد شد.

۳-عدم تولید محصول باکیفیت مدنظر مشتریان:محصولات شرکت نگار سبز زیتون لواسان جز برندهای شناخته شده در ایران می­باشد اما با این وجود درصورت تولید محصولات با کیفیت پایین، مسئولیت‌ این موضوع متوجه متقاضی سرمایه خواهد شد و فارغ از این موضوع متقاضی مکلف به تامین سود مورد تعهد طرح خواهد بود.

۴-آسیب مواد اولیه در انبار (به خاطر آتش­‌سوزی و …):شرکت انبار و مواد اولیه خود را بیمه نموده است. با این وجود در صورت وقوع چنین موردی مسئولیت کامل آن بر عهده سرمایه­پذیر است و فارغ از این موضوع متقاضی مکلف به تامین سود مورد تعهد طرح خواهد بود.

۵-طولانی شدن دوره وصول مطالبات به علت تاخیر مشتریان در تسویه:بخش اعظمی از فروش شرکت به صورت نقد انجام می­شود و اعتبارسنجی مشتری توسط شرکت انجام می­شود. درصورت عدم تسویه از سوی مشتری پرداخت سود علی ­الحساب از سوی متقاضی سرمایه از محل سایر دارایی­ها خواهد بود. لذا این ریسک بر عهده سرمایه­پذیر است و متقاضی مکلف به تامین سود مورد تعهد طرح خواهد بود.

سرمایه مورد نیاز
3200000000

سرمایه جذب شده

3200000000

مدیر پروژه

سید علی اشراق لواسانی

درصد تامین مالی شده

100
نام شرکت
نگار زیتون سبز لواسانی

شماره ثبت

858

مدیر عامل

محمد جواد لواسانی

سهامداران

سید محمدجواد لواسانی سید علی اشراق لواسانی سید آمین لواسانی سید ایمان لواسانی راضیه ناظم‌زاده
کد اقتصادی
1011787429

شناسه ملی

14009757992

آدرس شرکت

استان تهران، منطقه ۱۶، شهرستان دماوند،‌ بخش رودهن، شهر رودهن، محله (رودهن)، خیابان امام رضا، خیابان اقبال، پلاک ۱۶، طبقه همکف

اعضای هیات مدیره

سید محمدجواد لواسانی سید علی اشراق لواسانی سید آمین لواسانی سید ایمان لواسانی راضیه ناظم‌زاده
تاریخ شروع پروژه
۱۱ دی ۱۴۰۲

سرمایه مورد نیاز

3200000000

بازه زمانی پرداخت سود (ماه)

3

پیش بینی هزینه در مدت طرح​

18480000000
مدت زمان اجرای طرح (ماه)
10

سود پیش بینی شده (درصد)

36

تسویه اصل سرمایه (ماه)

در انتهای طرح

پیش بینی درآمدها در مدت طرح

42000000000
در حال بارگیری

این پلتفرم،‌ به عنوان یک سکوی تامین مالی جمعی توسط سازمان فرابورس ایران تائید شده و براساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین‌­نامه­‌های فرابورس فعالیت می­‌کند. خانه سرمایه­‌گذاری همواره در تلاش است که ضمن مدیریت ریسک بالای استارتاپ­‌ها از طریق به­‌دست آوردن اطلاعات جامع از طرح‌­ها و شرکت‌­ها،‌ در مراحل اولیه و ابتدایی کسب­‌وکارهای نوپا با توجه به ارزشمند بودن این نوع شرکت­‌ها سرمایه­‌گذاری نماید. اما این امر، ریسک و خطراتی را به دنبال دارد که برای این منظور لازم است سرمایه­‌گذار قبل از هرگونه اقدام به سرمایه‌­گذاری، بیانیه ریسک خانه سرمایه­‌گذاری را به دقت مطالعه نموده و به صورت الکترونیکی آن را در سامانه تائید نماید.

طرح­‌های نمایش داده شده بر روی سکوی خانه سرمایه‌­گذاری،‌ ضمن داشتن سود بالا، دارای ریسک بالایی نیز می­‌باشند. درصورتی که قصد مشارکت در طرح‌­های نمایش داده شده بر روی پلتفرم تامین مالی جمعی خانه سرمایه­‌گذاری را دارید، قبل از هرگونه اقدام به سرمایه­‌گذاری لازم است از موارد زیر اطلاع کامل داشته باشید:

۱_ریسک از دست رفتن اصل و سود سرمایه:

باتوجه به ذات سرمایه‌­گذاری مخاطره‌­پذیر و همچنین احتمال عدم توانایی متقاضیان تامین مالی برای بازپرداخت منابع سرمایه‌­گذاری شده، لازم است مطلع باشید که سرمایه­‌گذاری در حوزه تامین مالی جمعی پر ریسک بوده و احتمال اینکه قسمتی از سرمایه یا حتی تمام سرمایه­‌گذاری خود را از دست دهید بیش­تر از بازگشت آن و سود احتمالی مربوطه است. بنابراین با مقداری از وجوه خود که حاضر به پذیرش ریسک بالا برای آن هستید،‌ سرمایه­‌گذاری کنید. برای کاهش ریسک مذکور، از طرف سکوی خانه سرمایه­‌گذاری ارزیابی دقیقی از مدارک و مستندات ارسالی متاقضی سرمایه صورت خواهد پذیرفت، از طرف سرمایه‌­گذاران نیز لازم است با بررسی کامل جوانب و با ملاحظه عواقب احتمالی آن سرمایه‌­گذاری شود.

۲_ریسک عدم نقدشوندگی:

نقدشوندگی را می­توان سهولت تبدیل دارایی به وجه نقد از نظر زمان و هزینه درنظر گرفت. باوجود آنکه برای تامین مالی جمعی بازارثانویه‌ه­ای به ­وجود آمده که نحوه فعالیت این بازار مطابق با آیین­نامه فرابورس می‌­باشد ولی با توجه به عمق و عمومیت ناکافی این بازار برای مبادله گواهی‌­های شراکت تامین مالی جمعی،‌ گواهی‌­های مذکور از نقدشوندگی بسیار پایینی برخوردار می­‌باشند. بنابراین آگاهی سرمایه­‌گذاران از این مسئله نیز ضروری به نظر می­‌رسد.

۳_رایج نبودن توزیع سود نقدی:

سود تقسیمی نسبتی از درآمدهای شرکت است که با تصمیم هیئت مدیره بین سهامداران تقسیم می­‌شود. با توجه به اینکه طرح­‌هایی که بر روی پلتفرم تامین مالی جمعی خانه سرمایه­‌گذاری قرار می­گیرند، مربوط به استارتاپ­‌ها و کسب­‌وکارهای درحال رشد می­‌باشد، بنابراین با توجه به ماهیت متقاضیان سرمایه و نیاز مبرم آنان به منابع مالی،‌ به ­ندرت از سوی سرمایه­‌پذیر سود نقدی پرداخت می­شود. درصورتی­ که مدل از نوع مشارکت سهامی باشد،‌ عمده عایدی سرمایه­‌گذار از فروش سهام و یا دریافت سود نهایی به­دست خواهد­آمد. البته در برخی پروژه‌­ها و طرح­‌ها پرداخت سود قطعی یا علی­ الحساب در دوره­‌های معین تضمین می­‌شود، که در این صورت در دوره‌­های مشخص شده، سودنقدی دریافت خواهید کرد.

۴_امکان رقیق شدن یا کاهش درصدی سهام درصورت سرمایه‌­گذاری براساس سهام:

اصطلاح رقیق شدن سهام، برای کاهش درصد مالکیت (تعداد سهم­‌های تحت تملک به کل سهام شرکت) سهامداران فعلی به ­کار می­‌رود. باتوجه به اینکه عمده متقاضیان سرمایه در این نوع روش تامین مالی کسب­ وکارهای مرحله رشد اولیه هستند، بنابراین امکان افزایش سرمایه جهت حل مشکلات مالی برای این کسب­ وکارها در مراحل بعدی وجود دارد که درصورت تامین نشدن منابع جدید از طرف سهامداران فعلی، سهامداران جدیدی به شرکت اضافه خواهند شد که این موضوع می­تواند تغییر ترکیب هیئت مدیره، حق رای، سود تقسیمی و ارزش شرکت اثرگذار باشد.

خانه سرمایه­گذاری با آگاهی از این موضوع خود را موظف می­داند که امکان رقیق شدن سهام را به اطلاع سرمایه‌­گذاران برساند.

۵_رعایت اصل تنوع بخشی در سبد سرمایه­‌گذاری:

با توجه به مخاطره­ای بودن طرح­‌های قرار گرفته بر روی سکو،‌ چنانچه قصد مشارکت درطرح‌­های مذکور را دارید، پیشنهاد می­شود که چنین سرمایه‌­گذاری­‌هایی فقط باید به عنوان بخشی از سبد دارایی‌­های شما قرار گیرد. این بدان معناست که با توجه به ریسک بالای استارتاپ‌­ها،‌ بخش محدودی از سرمایه به تامین مالی استارتاپ­‌ها تخصیص و بقیه سرمایه روی دارایی با ریسک کمتر و قابلیت نقدشوندگی بالاتر سرمایه‌­گذاری شود.

۶-کمبود اطلاعات:

یکی از ریسک­‌های مرتبط با سرمایه­‌گذاری در طرح­‌های تامین مالی جمعی، کمبود اطلاعات مرتبط با این نوع سرمایه‌­گذاری نسبت به سایر شرکت­‌های موجود در بازار سرمایه است که مانع از دسترسی سرمایه­‌گذاران به اطلاعات موردنیازشان (حتی تغییرات صورت ­گرفته) در مورد یک شرکت و در محدوده زمانی معین می­‌شود. عموماً در این نوع از سرمایه­‌گذاری­‌ها،‌ فقط طرح توجیهی و صورت‌­های مالی سالانه متقاضی سرمایه منتشر می­‌شود که ممکن است به ارزش­‌گذاری غیرواقعی شرکت از سوی سرمایه­‌گذار منجر شود.

سکوی خانه سرمایه­‌گذاری درنظر دارد با ارائه گزارش­‌های دوره‌ه­ای از روند پیشرفت پروژه این ریسک را برای سرمایه­‌گذاران به حداقل برساند

۷-کمبود کنترل و نظارت:

باتوجه به قرارگرفتن مدیران و بنیان­گذاران شرکت در بین سهامداران عمده،‌ امکان نفوذ این افراد بر فرآیندها و روابط کسب­ وکار وجود دارد و این مسئله ممکن است باعث ایجاد شکاف بین شرکت و آنچه که اظهار کرده‌ه­است بشود. لازم است اطلاع­ رسانی شود که سایت خانه سرمایه‌­گذاری هیچ کنترل و نظارتی بر این فرایند ندارد.

۸-عدم امکان انصراف از سرمایه­‌گذاری بعد از مشارکت در طرح­ها از سوی سرمایه‌­گذاران:

سرمایه­‌گذاران توجه داشته باشند که بعد از سرمایه­‌گذاری در طرح­ ها، به هیچ وجه امکان لغو یا انصراف وجود ندارد و صرفا می­‌توانند از طریق گزارش­‌های ارائه شده توسط مجری طرح در جریان پیشرفت فعالیت‌­ها قرار بگیرند.

۹-تائید و امضای بیانیه ریسک،‌ قوانین سایت و شرایط استفاده از سکوی خانه سرمایه‌­گذاری:

تامین‌کننده (تامین‌کنندگان) با تایید الکترونیکی در سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه‌­گذاری و واریز وجه، ضمن اعلام اطلاع از کلیه مقررات و خصوصیات سرمایه‌گذاری و ریسک‌هایی که در آن متصور بوده و احتمال وقوع دارد و نیز با شناخت و درک کامل از ماهیت امر و شرایط و مقررات مربوطه، مراتب را تأیید نموده و هیچ‌گونه اعتراض و ادعایی اعم از حقوقی و جزایی در حال حاضر یا بعداً در این خصوص علیه سایر اشخاص نداشته، حق دعوی خود را در این زمینه علی الدوام سلب و ساقط می‌سازد.