قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

خانه سرمایه گذاری طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و برمبنای مقررات سازمان های زیربط در کشور جمهوری اسلامی ایران که مجوزهای فعالیت قانونی خود را از آنها اخذ کرده است، می باشد. لذا دسترسى و استفاده کلیه کاربران از این پلتفرم، مشروط به رعایت قوانین فوق‌الذکر و ضوابط و شرایط مندرج در ذیل می باشد.

قوانین و مقررات استفاده از سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری هنگام استفاده از پروفایل شخصی یا مشاهده طرح‏‌های سرمایه گذاری، کمپین های طرح و سایر خدمات ارائه شده توسط خانه سرمایه گذاری به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات در سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری است.

توجه: سرمایه گذاری و نیز ارسال طرح توسط متقاضی در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین خانه سرمایه گذاری از سوی کاربر است.

قوانین عمومی

کلیه ­ی اصول و رویه‌­های سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه­‌گذاری منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران،‌ مقررات و آئین­‌نامه‌­های سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت فرابورس می­‌باشد. و متعاقباً کلیه­‌ی کاربران نیز موظف به رعایت قوانین و مقرارت من جمله دستورالعمل تامین مالی جمعی مصوب مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ شورای عالی بورس و اوراق بهادار،‌ و مصوبات و ابلاغیه‌­های کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی موضوع ماده (۱) و ماده (۱۴) دستورالعمل مذکور می‌­باشند.

خانه سرمایه گذاری می تواند در خط مشی ها، شرایط خدمات و … تغییراتی ایجاد کند لذا در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های خانه سرمایه گذاری تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما قبول و توافق می‏‌کنید که با مراجعه مستمر به این صفحه از آخرین تغییرات آگاهی یافته و مورد پذیرش شما قرار گرفته است همچنین هر گونه استفاده شما از خدمات سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری به معنی پذیرش این تغییرات است.

تامین مالی جمعی: عبارت است از جمع آوری وجوه از عموم سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، برای تأمین مالی طرح معرفی شده در سکو.

دستورالعمل: منظور  از دستورالعمل تامین مالی جمعی مصوب شورای عالی بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۲۵/۰۲/۱۳۹۷ می باشد.

عامل: شرکت فاینتک می باشد که طبق الزامات دستورالعمل اقدام به تامین مالی جمعی می نماید.

سکو: پلتفرم خانه سرمایه گذاری به آدرس  www.investhouse.ir که برای تامین مالی جمعی توسط عامل ایجاد شده است و اطلاعات لازم طرح بر اساس دستورالعمل و قوانین و مقررات سکو و قراردادهای فی مابین در آن منتشر می شود. مدیریت سکو برعهده عامل می باشد.

طرح: فعالیتی است که متقاضی برای انجام آن درخواست تامین مالی نموده است و مشخصات آن در سکو نمایش داده می شود.

طرح باز: طرحی است که در حال تامین مالی بوده، یا تکمیل شده ولی هنوز منابع جمع آوری شده تحویل متقاضی نشده است.

تامین کننده/ سرمایه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی تامین کننده منابع مالی مورد نیاز متقاضی برای اجرای طرح است. که توسط سکو، احراز هویت شده و منابع مالی را جهت سرمایه گذاری در طرح به حساب معرفی شده در سکو واریز نموده است.

متقاضی / سرمایه پذیر: شخص حقوقی که به منظور تامین منابع مالی طبق الزامات دستورالعمل به عامل مراجعه نموده است. 

گواهی شراکت: ورقه بهاداری است که در تامین مالی جمعی به صورت الکترونیک منتشر می شود و از ثبت نزد سازمان بورس معاف می باشد. این گواهی حاکی از میزان مشارکت تامین کنندگان در طرح متقاضی که در سکو معرفی شده، است. مدت اعتبار گواهی، که بر روی آن درج می گردد، به میزان مدت اجرای طرح می باشد. ملاک صحت گواهی شراکت، مستندات واریزی وجه توسط تامین کننده به حساب معرفی شده در سکو است.

دوره مشارکت: از زمان واریز وجه به حساب متقاضی تا زمان اتمام طرح و محاسبه سود سرمایه‌گذاری و تسویه اصل و سود با سرمایه‌گذار خواهد بود.

دوره تکمیل سرمایه: دوره حداکثر دو ماهه جمع آوری وجوه از تامین کنندگان جهت مشارکت در طرح متقاضی.

فراخوان تامین: اعلان عمومی درخواست متقاضی برای تامین مالی طرح در سکو، برای معرفی به تامین کنندگان است.

ناظرفنی/مالی: شخص حقیقی یا حقوقی است که با معرفی عامل وظیفه ارزیابی و نظارت بر حسن اجرای طرح را دارد.ناظر فنی/ مالی قبلا به فرابورس معرفی گردیده است.

کارگروه ارزیابی: کارگروهی که مطابق ماده ۱۴ دستورالعمل تأمین مالی جمعی مصوب مورخ ۲۵/۰۲/۱۳۹۷ شورایعـالی بـورس و اوراق بهـادار، تشکیل می گردد.

یکی از الزامات فعالیت در سکوی خانه سرمایه گذاری احراز هویت است. بعد از ثبت‌نام در سکو و تکمیل فرم‌های مربوطه و بارگذاری اطلاعات در سکو، لازم است تا فرد سرمایه‌گذار احراز هویت شود. به منظور تکمیل فرآیند احراز هویت لازم است تا بخش‌های زیر در سکو تکمیل گردد:

 • تأمین کنندگان باید دارای کد بورسی باشند.
 • ورود پست الکترونیکی و عضویت در سکو و تایید لینک ارسال‌شده به آدرس پست الکترونیکی
 • ارسال کد از طریق پیامک به شماره تلفن همراه برای تایید آن

پس از تکمیل اطلاعات لازم، سکو با اتصال به سامانه های مختلف فرایند احراز و تایید هویت سرمایه گذاران را انجام می دهد.

توجه: عضویت کاربر در سکو به معنای این است که کاربر اجازه تایید هویت خود به وسیله استعلام از سامانه های مرتبط را به سکو می دهد.

بعد از ورود به سکو شما می‌توانید عناوین فرصت‌های سرمایه‌گذاری متنوع را به همراه خلاصه‌ای از اطلاعات مربوط به هر کدام از آن ها مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه اطلاعات بیشتر شما قادر هستید در مورد هر فرصت سرمایه‌گذاری اطلاعات بیشتری دریافت کنید. طرح های که دارای ضمانت نامه باشند به صورت کاملا مشخص بر روی سکو به سرمایه گذاران اطلاع رسانی می گردد.

بعد از انتخاب یک طرح، کاربر باید قرارداد مربوطه و بیانیه ریسک را مطالعه و آنها را تایید نماید.

توجه: تایید مطالعه قرارداد و واریز وجه به منزله امضاء و عقد قرارداد از جانب کاربر می باشد. 

طبق دستورالعمل فرابورس سکوی تامین مالی جمعی نمی تواند تحت هیچ شرایطی مشارکت در یک طرح خاص را به تأمین کنندگان توصیه کند، فرایند کار خانه سرمایه گذاری نیز بر همین منوال است.

کارمزد سامانه

کارمزد خدمات تامین مالی جمعی در سکو خانه سرمایه گذاری در صورت تامین سرمایه مورد نظر طرح، معادل ۴ درصد میزان جمع‌­آوری شده می­‌باشد که این مبلغ از سرمایه پذیر(متقاضی)دریافت می گردد و هیچگونه وجهی از سرمایه گذاران بابت خدمات تامین مالی جمعی گرفته نخواهد شد.

سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سکو استفاده می‏‌کنند، احترام کامل گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. خانه سرمایه گذاری متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، فناوری‌های مورد ‌نیاز برای استفاده ایمن شما از سکو را، فراهم کرده‌است.

البته در صورت استفاده از هر یک از خدمات سکوی خانه سرمایه گذاری، کاربران مسئول حفظ محرمانه‌بودن حساب و رمز‌ عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد بر عهده کاربران است.

توجه: همه مطالب در دسترس در سکوی خانه سرمایه گذاری، مانند معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ابزارهای مدیریت ثروت و محتوای تولید‌شده (متن ، گرافیک ، آرم ، آیکون دکمه ها ، تصاویر ، کلیپ ها و…) دارایی خانه سرمایه گذاری یا تأمین کنندگان محتوای آن است و هر گونه جمع آوری و استفاده از این اطلاعات، و تکنیک های کاربردی بدون رضایت کتبی صریح خانه سرمایه گذاری، قابل تولید یا تکثیر، کپی، فروش و یا استفاده دیگری نیست.

اگر برخی از اطلاعات مربوط به پروفایل شخصی شما در سکوی خانه سرمایه گذاری به روز و دقیق نیست، خواهشمندیم از طریق سکو به اصلاح آنها بپردازید. این مسئولیت کاربران است که از به‌روز‌ بودن اطلاعاتی که در اختیار خانه سرمایه گذاری قرار داده‌اند اطمینان حاصل‌کرده و یا کارشناسان سکوی خانه سرمایه گذاری را در جریان این موضوع قرار دهند.

اعمال اصلاحات و تغییرات

در صورت اعمال اصلاحات یا تغییرات جدید در ‌قوانین و مقررات سکوی خانه سرمایه گذاری، نسخه جدید قوانین بر روی سکو به‌روزرسانی خواهد شد و استفاده شما از سکو به این معنای این است که شما با تغییرات و اصلاحات جدید موافقت کرده‌اید و ضوابط و توافقات قبلی نیز تا جایی که با اصلاحات و موافقت‌های جدید مغایرت نداشته‌باشد، همچنان در مورد شما پابرجا هست. در صورت بروز تضادی میان قوانین جدید و قدیم، ملاک ما قوانین جدید‌تر خواهد بود.

قرارگیری یک لینک در سکوی خانه سرمایه گذاری به معنای تایید فعالیت‌ها و محتوای وب سایت مذکور نمی‌باشد. رابطه کاربر با وب سایت لینک‌شده در خانه سرمایه گذاری و هر‌گونه تراکنش احتمالی انجام‌شده توسط کاربر در آنها مسئولیت شخص کاربر است.

همچنین اطلاعاتی از طرح و متقاضی که در سکو و شبکه های اجتماعی سکو، ارائه نشده و در وب سایت یا شبکه های اجتماعی خود متقاضی و یا سایر وب سایت ها و شبکه ها قرار دارد، به تایید سکو نرسیده است و شما باید فرض کنید که هرگونه اطلاعات بیشتر ارائه شده درباره طرح، توسط خانه سرمایه گذاری بررسی یا تأیید نشده است و شما باید به طور مستقل این اطلاعات را تأیید کنید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات خانه سرمایه گذاری استفاده می‏‌کنید، طرحی را بارگزاری می کنید و یا طرح هایی را انتخاب می کنید و سرمایه گذاری می نمایید و… ، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که خانه سرمایه گذاری به صورت الکترونیکی (از طریق پروفایل اختصاصی شما در سکو، پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع‌رسانی طرح ها کمپین ها، رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد خانه سرمایه گذاری برای اعضای سکو ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه خانه سرمایه گذاری را در پروفایل خود لغو کنند.
توجه داشته باشید که ۰۰۰۰۰۰۰۰۰  تنها شماره‌‌ ای است که خانه سرمایه گذاری از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند.

این شماره‌‌ سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه خانه سرمایه گذاری را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.
همچنین ممکن است خانه سرمایه گذاری از طریق شماره   ۰۰۰۰۰۰۰ برای برخی کاربران یا مشتریان خود، سوال نظرسنجی ارسال کند.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان خانه سرمایه گذاری با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام خانه سرمایه گذاری است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ اطلاع دهید.

به منظور استفاده از سکو و سرمایه‌گذاری در طرح‌ها لازم است تا هر فرد سرمایه‌گذار، دارای حساب کاربری در سکو باشد و کلیه اطلاعات مورد نیاز برای احراز هویت خود را در قالب فرم‌های سامانه تکمیل یا بارگذاری کند. شما با تایید اطلاعاتی که تکمیل نموده‌اید، صحت، اعتبار و دقیق بودن اطلاعات را اعلام می‌نمایید. هم‌چنین هر فرد فقط یک‌بار می‌تواند در سامانه عضو گردد و یک حساب کاربری داشته باشد.لازم به ذکر است عضویت خانه سرمایه گذاری قابل انتقال به غیر نیست.

 

 • کاربر باید با مطالعه کامل اطلاعات مربوط به طرح، اقدام به سرمایه‌گذاری نماید.
 • از آنجا که خانه سرمایه گذاری یک سکوی تامین مالی جمعی آنلاین است، طبق آیین نامه فرابورس حداکثر مقدار قابل تأمین از طریق هر تأمین کننده شخص حقیقی، حداکثر به میزان ۵ درصد از کل مبلغ هر طرح است. در همین رابطه برای اشخاص حقوقی محدودیتی در سقف سرمایه گذاری در طرح وجود ندارد.
 • حداقل میزان سرمایه گذاری در هر طرح مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال(پانصد هزار تومان) می باشد.
 • به صورت معمول پرداخت‌ها از درگاه اینترنتی انجام خواهد شد و هیچ پرداختی بدون هماهنگی با سکو نمی‌تواند به غیر اینصورت انجام پذیرد.

کارمزد شرکت فرابورس ایران، معادل نیم درصد میزان جمع‌­آوری شده می­‌باشد که این مبلغ از سرمایه پذیر(متقاضی)دریافت می گردد و هیچگونه وجهی از سرمایه گذاران بابت خدمات تامین مالی جمعی گرفته نخواهد شد.

خانه سرمایه گذاری، یک سامانه تامین مالی جمعی مجاز است که به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری جذاب با بازدهی مطلوب می‌پردازد. این سامانه برای ارزیابی طرح‌های سرمایه‌گذاری از استاندارد‌های جامعی برخوردار است . و برای همه طرح ها وثیقه و تضامین معتبری از متقاضی دریافت می گردد اما به جز مواردی که برای طرح ضمانت نامه ارائه شده‌ باشد، طرح ها دارای ریسک هستند و تصمیم‌گیری نهایی در خصوص سرمایه گذاری در طرح ها با سرمایه‌گذار است. لذا سرمایه گذاران باید به خاطر داشته باشند که هیچ سطح از مراقبت های لازم و یا حمایت های قراردادی نمی تواند تمام خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در مشاغل اولیه و دارای رشد را از بین ببرد. لطفاً قبل از سرمایه گذاری بیانیه ریسک را در اینجا بخوانید.

سکوی خانه سرمایه گذاری مسئولیت زیان ناشی از کلاهبرداری‌های احتمالی یا استفاده نادرست و غیر قانونی از سکو را توسط کارآفرین(متقاضی) نمی‌پذیرد، اما نهایت همکاری را با مراجع قضایی برای استیفای حقوق سرمایه‌گذاران انجام خواهد داد.

ارتباط بین سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری و سرمایه‌گذاران

خانه سرمایه گذاری بر‌هر گونه ارتباط میان کاربران و خانه سرمایه گذاری (شامل تماس‌های تلفنی، آدرس پست الکترونیکی یا سایر ارتباطات الکترونیکی)، نظارت دقیق داشته و ارتباط‌ها را ضبط می‌کند. از جمله دلایل این کار می‌توان به ارتقاء کیفی ارائه خدمات، آموزش کارکنان و هم‌چنین مسائل امنیتی اشاره کرد.

در صورت برقراری ارتباط به‌وسیله پست الکترونیکی باید در نظر داشته‌باشید که پست‌های الکترونیکی کد‌گذاری نمی‌شوند و ممکن است در خطوط اینترنت بازبینی شوند. به‌علاوه به‌دلیل هویت فرستنده پست الکترونیکی نمی‌تواند به صورت مستقل از سوی سکو خانه سرمایه گذاری تایید شود. شما هرگز نباید اطلاعات شخصی، امنیتی و بانکی خود را از طریق پست الکترونیکی مستقل به اشتراک بگذارید.

این مجموعه ضوابط بایستی بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران مورد ارزیابی و تفسیر قرارگیرد و قوانین ایران بر این مجموعه اصول حریم شخصی حاکم است. در صورتی‌که شما بخواهید دعوی حقوقی یا شکایتی علیه سکوی خانه سرمایه گذاری اقامه نمایید یا خانه سرمایه گذاری بخواهد چنین کند دعوای مربوطه بایستی بر اساس قوانین ایران و در محاکم ایران مورد حل و فصل و رسیدگی قرار گیرد.

 روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است.

کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند. خانه سرمایه گذاری به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سرمایه گذاری می‌‏دهد.

کلیه طرح های انتخابی در سکوی خانه سرمایه گذاری به وسیله ارسال کد پیگیری از طریق پیام کوتاه و صدور پیش گواهی شراکت(رسید پرداخت) از طریق پیامک، به اطلاع سرمایه گذاران می رسند.

توجه: خانه سرمایه گذاری همواره در اجازه دسترسی به انتخاب میزان تامین مالی طرح ها، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. با وجود این، در صورتی که سقف تامین مالی طرح کامل شود، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای خانه سرمایه گذاری محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به جای طرح به اتمام رسیده، طرح دیگری را جایگزین کند.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام سقف تامین مالی یا اتمام دوره پذیرش سرمایه گذاری ، مبلغ پرداخت شده طی ۲۴ الی ۷۲ ساعت کاری به حساب کاربر واریز خواهد شد.

با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور گواهی شراکت مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر گواهی که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقوقی وجود ندارد. بنابراین لازم است مشتریان هنگام ثبت سفارش، نسبت به این مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نیاز دارند که گواهی به نام حقوقی برای آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزینه ” تکمیل اطلاعات حقوقی ” و وارد کردن مشخصات سازمان مورد نظر و نماینده آن سازمان، برای خرید سازمانی و دریافت گواهی شراکت اقدام کنند.

لازم به ذکر است افزودن طرح به سبد خرید به معنی رزرو طرح نیست و هیچ گونه حقی را برای سرمایه گذاران ایجاد نمی‌کند. بنابراین به سرمایه گذاران که تمایل و تصمیم به سرمایه گذاری قطعی دارند، به‌ویژه درباره طرح هایی که دارای محدودیت زمانی هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با پایان دوره سرمایه پذیری روبرو نشوند.

شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد پیگیری سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که  خانه سرمایه گذاری هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به طرح هایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

تمامی ورود و خروج وجوه در خانه سرمایه گذاری از طریق درگاه‌های پرداخت معتبر داخلی (شامل بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی دارای مجوز) یا خارجی انجام می‌شود.

ممکن است اسامی مشارکت‌کنندگان از هر طرح در صفحه مربوط به آن طرح نمایش داده شود، ولی مبلغ مشارکت‌ها در حال حاضر به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود.

خانه سرمایه گذاری در قبال مشارکت‌ها،به سرمایه گذاران طرح ها «گواهی شراکت» ارائه می‌کند. همچنین تمامی مشارکت‌ها در سامانه جامع تامین مالی جمعی شرکت فرابورس ایران نیز ثبت می‌شوند.

 قوانین و مقررات استفاده از سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری برای سرمایه‌پذیرها

به منظور تامین مالی طرح‌ها از طریق سکوی تامین مالی جمعی خانه سرمایه گذاری لازم است شرکت‌های سرمایه‌‌پذیر واجد شرایط زیر بوده و مقررات زیر را در ارائه اطلاعات رعایت نمایند:

 1. شرکتی که قصد دارد از طریق سکوی خانه سرمایه گذاری اقدام به تامین مالی جمعی نماید بایستی از نوع سهامی خاص باشد و سهام شرکت نیز سهام عادی با نام باشد.
 2. شرکت‌هایی که می‌خواهند از طریق این سامانه اقدام به تامین مالی نمایند، بایستی آخرین صورت مالی حساب‌رسی شده خود را ارائه دهند.
 3. مدیر‌عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت بایستی دارای سابقه اعتباری مناسبی باشند و محدودیت معاملاتی نداشته باشند. (ارائه استعلام وضعیت اعتباری مدیران و گواهی عدم سوء پیشینه آن‌ها )
 4. مفاصا حساب بیمه و مالیات شرکت بایستی به سکو و ضامن ارائه گردد و پرداخت بیمه پرسنل شرکت در یک‌سال اخیر انجام شده‌باشد.
 5. شرکت سرمایه‌پذیر بایستی سایر اطلاعات مورد نیاز را برای معرفی طرح خود در سامانه شامل: اطلاعات ثبتی شرکت، مشخصات سهام‌داران بالای ۱۰ درصد، اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل، صورت‌های مالی حساب‌رسی‌شده، برنامه کسب‌و‌کار طرح مورد‌نظر، زمان‌بندی اجرای طرح و اطلاعات مالی موثر بر ارزیابی طرح و مبلغ مورد‌نیاز برای تامین مالی را در اختیار سکوی خانه سرمایه گذاری قرار دهد.
 6. شرکت سرمایه‌پذیر بایستی کلیه مدارک، مجوزها و پروانه‌های بهره‌برداری مورد نیاز برای اجرای طرح را از مراجع قانونی ذی‌ربط دریافت نماید.
 7. حداکثر دوره زمانی اجرای طرح ۳۶ ماهه باشد.
 8. سرمایه‌پذیر متعهد است به منظور ارائه ضمانت اصل و سود، کلیه مدارک و مستندات و وثائق لازم را در اختیار ضامن معرفی‌شده از سوی خانه سرمایه گذاری قرار دهد. در صورتی که سرمایه‌پذیر نتواند ضمانت‌نامه لازم را از ضامن اخذ نماید، سکو تعهدی به تامین منابع مالی لازم نخواهد داشت.
 9. سرمایه‌پذیر ملزم به تامین حداقل ۱۰ درصد از وجه مورد نیاز برای تامین مالی طرح خود است.
 10. به منظور معرفی طرح به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری در سامانه لازم است تا تیم ارزیابی خانه سرمایه گذاری، طرح پیشنهادی را تائید نمایند.
 11. در صورتی‌که پس از معرفی طرح، سرمایه مورد ‌نیاز برای اجرای طرح از طریق فراخوان عمومی در دوره ۶۰ روزه تکمیل نگردد و مبلغ جمع‌آوری‌شده در حدی باشد که از نظر سرمایه‌پذیر و برنامه کسب‌و‌کار، امکان اجرای آن طرح با مبلغ تامین مالی‌شده وجود داشته‌باشد، مبلغ مورد‌ نظر در اختیار سرمایه‌پذیر قرار می‌گیرد، اما اگر مبلغ جمع‌آوری‌شده کمتر از حداقل مورد نیاز برای اجرای پروژه باشد، مبالغ به سرمایه‌گذاران عودت داده خواهد شد. هم‌چنین در صورت کمبود منابع جمع آوری شده، سکوی خانه سرمایه گذاری، می‌تواند در صورت تمایل جذب سرمایه از سایر سرمایه‌گذاران با استفاده از منابع خود را در دستور کار قرار دهد.
 12. حداکثر سرمایه مورد‌ نیاز هر یک از طرح‌های سرمایه‌پذیر بر اساس دستورالعمل تامین مالی جمعی معادل ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (پانزده میلیارد تومان)است.
 13. سرمایه‌‌‌پذیر متعهد می‌گردد تمام مسئولیت‌های مرتبط با طرح ثبت‌شده خود را در سکوی عامل در طول مدت جمع‌آوری وجوه تا اجرای کامل آن طرح بر عهده گیرد.
 14. شرکت سرمایه‌پذیر لازم است گزارش‌های دوره‌ای از پیشرفت طرح را در چارچوب تعیین شده از سوی خانه سرمایه گذاری (گزارش شاخص‌های کلیدی عملکرد) در فواصل زمانی معین ارائه نماید.
 15. دستگاههای اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مـدیریت خـدمات کشـوری، بانـک هـا و مؤسسـات مـالی و اعتبـاری، نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان و شرکتهای پذیرفته شده در بورس و بازار اول و دوم فرابـورس و شـرکت هـای درج شده در بازار پایه فرابورس مجاز به تأمین منابع از طریق سکوهای تأمین مالی جمعی نیستند.
 16. تأمین مالی جمعی برای یک طرح مشخص نباید به صورت همزمان توسط چند سکوی مختلف انجام شود.
 17. پیش از اجرای هر طرح تأمین مالی جمعی لازم است قراردادی رسمی بین عامل و متقاضی منعقد شود. در ایـن قرارداد، تعهدات و حقوق دو طرف مشخص بوده و حداقل موارد زیر را در برمیگیرد: الف- هزینه های ارائه خدمات عامل؛ ب- تعهدات متقاضی شامل۱ -ارائه مستندات، اطلاعات، شرایط و زمانبندی اجرای طرح یا برنامه کسب وکار آن ؛ ۲ -مدارک یا مجوزهای موردنیاز برای اجرای طرح؛ ۳ -نوع و نحوه ارائه گزارشهای دورهای. ج- جریمه های عدم انجام یا تأخیر در انجام تعهدات با شرایط تعیین شده ؛ د- مدت قرارداد و شروط احتمالی اتمام پیش از موعد یا تمدید آن؛ هـ – انتخاب ناظر فنی/مالی جهت ارزیابی اولیه و بررسی پیشرفت کار (در صورت لزوم، به تشخیص عامـل یـا کـارگروه ارزیابی) با تعیین وظایف و حق الزحمه وی؛ و- سایر موارد اعلامی به تشخیص کارگروه ارزیابی.
 18. شرایط متقاضی به شرح زیر است: الف- شخص حقوقی باشد؛ ب- دعاوی دارای اثر بااهمیت حقوقی یا کیفری علیه شرکت/ مؤسسه و اعضای هیئـت مـدیره یـا مـدیرعامل/رئـیس شرکت/مؤسسه متقاضی وجود نداشته باشد؛ ج- اعضای حقیقی هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت/مؤسسه متقاضی باید گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهنـد، کـه از زمان صدور آن بیش از یک ماه نگذشته باشد؛ د- سایر شرایط در قرارداد فی مابین قید شده است.
 19. حوزه جغرافیایی اجرای طرح در داخل کشور بوده، ولی جمع آوری منابع مالی مورد نیاز طرحها از تـأمین کننـدگان خارج از کشور امکان پذیر است.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید

هم اکنون با ما تماس بگیرید و یک سرمایه گذاری مطمئن را تجربه کنید.