راهنمای سایت

سرمایه پذیری

فرآیند ایجاد طرح:

مرحله اول: متقاضیان لازم است ابتدا از قسمت حساب کاربری که در قسمت بالایی سایت قرار دارد، اقدام به ثبت­‌نام نمایند.

تذکر: کاربران به هیچ‌ ­وجه،‌ نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار سایر اشخاص نگذارند و نسبت به نگهداری محرمانه آن مبادرت ورزند.

مرحله دوم: در مرحله دوم کاربران حقوقی و حقیقی لازم است روی اطلاعات کاربری کلیک نمایند، در صفحه باز شده سه کاراکتر مشخصات فردی، مشخصات شرکت وجود دارد که می بایست که در هرکدام از کاراکترها موارد خواسته شده را تکمیل نمایند. همچین در صفحه باز شده بخشی به نام تنظیمات وجود دارد که از طریق آن می توان، رمز عبور خود را تغییر داد.

مرحله سوم: کاربران لازم است در قدم بعد از قسمت احراز هویت نام بانک و شماره شبا خود را وارد نمایند تا احراز هویت­شان به ­طور کامل انجام شود.

مرحله چهارم: این مرحله همان شروع فرآیند تقاضای سرمایه تلقی می­شود و شامل گام­‌های زیر می­‌باشد.

گام ۱. از قسمت ثبت طرح جدید،‌ وارد شوید. در این حالت صفحه‌ه­ای باز می‌شود که شامل موارد عنوان، توضیحات، وضعیت فعالیت،‌ طول مدت طرح، استان، موقعیت مکانی، آدرس و تصویر شاخص پروژه وجود دارد. در سمت چپ صفحه نیز موارد عمومی،‌ پلن‌های مالی،‌ اسناد و گزارشات،‌ مدیرپروژه،‌ تیم پروژه، اخبار و شبکه­‌های اجتماعی وجود دارد.

گام۲. کاربر لازم است بخش عمومی را که شامل عنوان، توضیحات، وضعیت فعالیت،‌ طول مدت طرح، استان، موقعیت مکانی، آدرس و تصویر شاخص پروژه است،‌ را پر نماید.

عنوان که باید عنوان طرح نوشته شود.

در بخش توضیحات،‌ شرح مختصری از طرح نوشته شود که شامل اهداف، چشم انداز، مبلغ مورد نیاز و اهمیت طرح و … باشد.

وضعیت فعالیت نیز نشان دهنده وضعیت فعالیت شرکت است که در حال فعالیت می­باشد یا فعالیت آن متوقف شده است.

در قسمت طول مدت نیز، مدت زمان مورد نیاز برای اجرای طرح نوشته شود.

قسمت های استان،‌موقعیت مکانی و آدرس نیز به موقعیت مکانی شرکت اشاره دارد.

در قسمت تصویر شاخص پروژه نیز یک عکس مرتبط با طرح جایگذاری شود.

گام ۳. از بخش پلن مالی نیز لازم است،‌ زمان شروع و پایان طرح، سرمایه مورد نیاز طرح پر شود. از قسمت پلن­‌های مالی نیز میزان سود پیش­بینی شده طرح،‌ مدت زمان اجرای طرح، تسویه نقدی یا اقساطی مبلغ جمع­‌آوری شده و همچنین حداقل مبلغ تامین مالی برای موفقیت طرح لازم است توسط متقاضی سرمایه تکمیل شود.

گام۴. تکمیل بخش اسناد و گزارشات: در قسمت طرح کسب­وکار لازم است فایل طرح توجیهی توسط متقاضی سرمایه دانلود و تکمیل شود و سپس در همان قسمت طرح کسب‌­وکار بارگذاری شود. همچنین لازم است بخش اسناد شرکت و مجوزها و تکمیل شده و مجوزه و اسناد بارگذاری شود. در انتها لازم است بر روی ارسال پایین صفحه کلیک نمایند.

گام۵. در قسمت مدیر پروژه نام و نام خانوادگی مدیر پروژه ذکر شود.

گام ۶.  در بخش تیم پروژه لازم است در مورد هریک از اعضای تیم، اطلاعات خواسته شده (شامل نام و نام‌­خانوادگی،‌ سمت و تخصص) تکمیل و عکس اعضا بارگذاری شود. در انتها بر روی ارسال کلیک شود.

گام۷. در این قسمت بعد از انجام تامین مالی و تسلیم وجوه به سرمایه‌پذیر،‌گزارش دوره­ای توسط سرمایه­‌پذیر ارائه خواهد شد.

گام۸. در بخش شبکه‌­های اجتماعی نیز لازم است آدرس شبکه­‌های اجتماعی شرکت ذکر شود.

یادآوری: متقاضیان سرمایه لازم است در هر مرحله بعد از تکمیل موارد خواسته شده، بر روی ارسال پایین صفحه کلیک نمایند.

پس از ارسال طرح توسط متقاضی،طرح توسط کارشناسان خانه سرمایه‌گذاری طی 4 روز کاری بررسی می‌گردد و در صورت تایید،با متقاضی جهت دریافت اطلاعات تکمیلی تماس گرفته می‌شود.

متقاضیان تامین مالی از قسمت طرح­‌های من نیز می­‌توانند طرح­‌های تامین مالی شده قبلی توسط خودشان را به همراه جزئیات مشاهده نمایند.

 

فرآیند سرمایه گذاری:

مرحله اول: متقاضیان لازم است ابتدا از قسمت حساب کاربری که در قسمت بالایی سایت قرار دارد، اقدام به ثبت­نام نمایند.

تذکر: کاربران به هیچ­وجه،‌ نام کاربری و کلمه عبور خود را در اختیار سایر اشخص نگذارند و نسبت به نگهداری محرمانه آن مبادرت ورزند.

مرحله دوم: در مرحله دوم کاربران حقوقی و حقیقی لازم است روی اطلاعات کاربری کلیک نمایند، در صفحه باز شده سه کاراکتر مشخصات فردی، مشخصات شرکت وجود دارد که می بایست که در هرکدام از کاراکترها موارد خواسته شده را تکمیل نمایند. همچین در صفحه باز شده بخشی به نام تنظیمات وجود دارد که از طریق آن می توان، رمز عبور خود را تغییر داد.

یادآوری: اشخاص حقیقی لازم نیست موارد خواسته شده در بخش مشخصات شرکت را پر کنند.

مرحله سوم: کاربران لازم است در این مرحله روی احراز هویت کلیک کرده و بانک موردنظر را انتخاب نمایند و همچنین لازم است شماره شبا بانکی را که انتخاب نموده اند وارد و ذخیره تغییرات را کلیک نمایند.

مرحله چهارم: کاربران از بخش داشبورد می توانند، آخرین فرصت های سرمایه گذاری را مشاهده و در طرح های موردنظر خودشان سرمایه گذاری کنند.

نکته۱: حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اشخاص حقیقی ۱۰۰ هزار تومان و حداکثر ۵٪ مبلغ مورد نیاز طرح می باشد.

نکته۲: سرمایه گذاران حقوقی محدودیتی در سرمایه گذاری ندارند.

مرحله چهارم: سرمایه گذاران می توانند سبد سرمایه گذاری خود را از قسمت «سرمایه گذاری های من» مشاهده کرده و همچنین با کلیک روی طرح مورد نظر، از گزارشات دوره ای و میزان پیشرفت طرح آگاهی یابند.

سرمایه گذاران می توانند از قسمت «واریزی‌های من»، گردش حساب خود را رویت کنند.

 

لازم به ذکر است پرداخت سود و اصل سرمایه که کاربران سرمایه گذاری کرده اند به حسابی که ثبت کرده‌اند واریز نمایند.

پیمایش به بالا