صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران

صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران

در دیماه سال ۱۳۶۷ شورای پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طرح ایجاد صندوق مالی حمایت از محققین و مخترعین را تصویب نمود. اساسنامه صندوق فوق‌الاشاره در شورای پول و اعتبار مطرح و به تصویب آن شورا رسید. مجمع عمومی بانک‌ها نیز ایجاد صندوق را تأیید و پس از ثبت به شماره ۷۸۱۱۳ در اداره ثبت شرکت‌های تهران، با سرمایه اولیه معادل ۱,۵۰۲ میلیون ریال از دی ماه سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را آغاز نمود. در خرداد ماه سال ۱۳۷۴ همزمان با افزایش سرمایه، نام صندوق به “صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران” تغییر یافت.

تغییر مدل فعالیت‌های صندوق مالی توسعه تکنولوژی از ابزارهای مبتنی بر بدهی به ابزارهای مبتنی بر سهام و ورود به حوزه‌های نوین سرمایه‌گذاری از طریق مطالعات وسیع در زمینه پتاسیل‌های خدمات نوین مالی بنگاه‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است که نتیجه این فعالیت‌ها، مدل عملی تامین مالی صندوق می‌باشد که توانسته است بسیاری از خلاءهای مالی بنگاههای دانش‌بنیان را در کشور شناخته و برای رفع آنان اقدام به ارائه مدل‌های خاص مطابق با تجربیات کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نماید.


اطلاعات پایه

شخصیت

حقوقی

نوع اتاق

صندوق مالی ,

تالار

سرمایه گذاران ,

حوزه فعالیت

بازرگانی و تجاری , بورس و بانک و بیمه و مالی , فناوری اطلاعات و ارتباطات , فناوری های نانو و زیستی , گردشگری ,

تاریخ تاسیس

۱۳۶۸

مرحله رشد

بلوغ

تعداد افراد

۵۰

محل استقرار

تهران,تهران

آدرس

بزرگراه همت غرب- بزرگراه ستاري جنوب- بلوار لاله- پلاك ۲۱


اطلاعات تکمیلی

تعداد مجموعه های حمایت شده

۵

تعداد منتورها و کوچ ها

نفر

حداقل میزان سهام ماخوذ جهت سرمایه گذاری

درصد

سقف سرمایه گذاری

۰ میلیون تومان

مشارکت در راند سرمایه گذاری

در حال ساخت محصول , حداقل محصول قابل عرضه , به تازگی وارد بازار شده , محصول کامل با مشتریان اولیه , محصول کامل با مشتریان متعدد


اطلاعات تماس

ایمیل info@ITDF.ir
تلفن 021-44471751
وبسایت http://itdf.ir/fa/