معاون دادستان کل کشور: فعالیت در زمینه «گرام» اخلال در نظام اقتصادی است

معاون دادستان کل کشور: فعالیت در زمینه «گرام» اخلال در نظام اقتصادی است

معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: هرگونه فعالیت و حتی خرید و فروش گرام (Gram)، ارز دیجیتالی که در تلگرام عرضه می شود، اخلال در نظام اقتصادی کشور محسوب می شود.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، جواد جاویدنیا توضیح داد: طبق برنامه رسمی اعلام شده از سوی تلگرام قرار بود گرام از خردادماه ارائه شود و با توجه به خطرات امنیتی که در این زمینه وجود دارد، اعلام کردند که از اسفندماه این کار شروع خواهد شد و حتی نسخه نمایشی آن را ارائه داده‌اند.

وی افزود: فعالان کانال های پرمخاطب تلگرامی را در دبی جمع کرده و مراسم‌هایی را در تهران برگزار کردند و وعده‌ درآمدهای آنچنانی دادند. معتقدم این کار همچون هیزم زیر خاکستری است که غارت جدی را درپی خواهد داشت.

معاون دادستان کل کشور گفت: به محض اینکه این اتفاق بیفتد و افرادی که در تلگرام هستند و اطلاعی از رسانه های عمومی ندارند، به این امید که پول هایشان ۱۰ یا ۱۰۰ برابر شود، به سمت آن خواهند رفت و چه بسا از روستاها گرام بخرند و همانگونه که تلگرام پایه بسیاری از ناآرامی های کشور بوده، در این زمینه نیز ناآرامی هایی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: هر زمان که بخواهیم با تلگرام برخورد قاطع کنیم به گونه ای که فیلترشکن ها نیز بسته شود، اتفاقی که می‌افتد این است که بخش عظیمی از مردم با خسارت اقتصادی روبرو خواهند شد و باری بر دوش نظام ایجاد خواهد کرد. این مشکل را به مسئولان اعلام کردیم و به مردم نیز تذکر می‌دهیم.

جاویدنیا اضافه کرد: از طرف دیگر برخی مسئولان نیز در این زمینه اعتمادسازی می کنند و حتی درگاه های بانکی نیز ارائه می شود که ما به طور جدی با این قضیه برخورد می‌کنیم و از رسانه ها می خواهیم تا در این زمینه اطلاع رسانی کنند.

منبع: ایرنا

Leave a Reply

Your email address will not be published.