عقب‌نشینی آمازون از بزرگ‌ترین بازار خرید جهان

عقب‌نشینی آمازون از بزرگ‌ترین بازار خرید جهان
آمازون در ماه های آتی دفتر خود در چین را خواهد بست به این معنی که مشتریان چینی دیگر نمی‌توانند از فروشندگان چینی در این کشور خرید کنند.

به گزارش خانه سرماه گذاری، سی‌ان‌ان اعلام کرد، آمازون در بیانه‌ای اعلام کرد که فروشندگان چینی در وبسایت چینی این شرکت قادر به فروش محصولات خود نخواهنبود.

آمازون دلیل خود را از این تصمیم اعلام نکرده است ولی تاکید کرده است که تمرکز خود را بر خرید مشتریان چینی از دیگر کشورها و انتقال آن به چین خواهد گذاشت.

آمازون در حال رقابت با غول فروش اینترنتی چین مانند «علی بابا» است.

آمازون ۱۵ سال پیش در پی خرده فروشی برای یک کتابفروشی وارد بازار چین شد. مقام‌های این شرکت می‌گویند در مقایسه با رقبای داخل چین بازار بسیار محدودی را در دست دارند.

مطابق گزارش انجمن فروشندگان اینترنتی بازار خرده فروشی در چین بسیار بزرگ است و به حدود دو تریلیون دلار در سال می‌رسد. بازار ایالات متحده تنها یک چهارم آن است.

بیش از نیمی از خرید های اینترنتی چین توسط علی بابا انجام می‌شود و یکی از دیگر رقبای مهم چین «جی دی» یا JD.COM است.

«بن کاوندر» تحلیلگر بازار چین در موسسه تحقیقات چین می‌گوید «رقابت بین شرکت‌های بومی بسیار زیاد است و آمازون از نوعی عدم شهرت در آنجا رنج می‌برد. از طرفی آمازون باید کلی برای تبلیغات هزینه کند تا بتواند با شرکت‌های داخلی بر سر قیمت رقابت کند.»

کاربران سایت چینی از ۱۸ جولای به بعد محصولات را تنها میتوانند از وبسایت جهانی آمازون دنبال کنند.

آمازون تاکید کرد که ما در چند سال گذشته بر خرید های فرامرزی تمرکز کرده بودیم که نتیجه خوبی هم از آن گرفته بودیم. ما هنوز به دیگر سرویس‌هایمان در چین همچون خدمات «کلود» و فروش کتابخوان‌های الکترونیکی درآنجا ادامه خواهیم داد.

در ادامه آمازون می‌گوید که ما بنیان‌های قوی را برای سرمایه‌گذاری در چین احداث کرده‌ایم و می‌دانیم که آینده خوبی در چین خواهیم داشت.

منبع: ایلنا

Leave a Reply

Your email address will not be published.