سایت وال استریت مارکت تعطیل شد

سایت وال استریت مارکت تعطیل شد

در یک عملیات پلیسی با هدایت یوروپل (پلیس اروپا)، سه مدیر سایت وال استریت مارکت، دومین فروشگاه بزرگ دارک وب، در آلمان دستگیر شدند.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، پلیس در این عملیات، علاوه بر دستگیری سه فرد یاد شده، سرورهای این وب سایت به علاوه ۵۵۰ هزار یورو پول نقد و میلیون‌ها دلار بیت‌کوین و مونرو را نیز از آنان ضبط کرد.

این دستگیری‌ها بخشی از عملیات تیم وب تاریک (Dark Web Team) در یوروپل بوده است.

مقامات پلیس فنلاند نیز هم‌زمان اعضای باند یک فروشگاه دیگر را با نام سیلک‌کیتی یا والهالا را دستگیر کردند و پلیس آمریکا دو تاجر بزرگ مواد مخدر را که در وب‌تاریک به فعالیت می‌پرداختند، به دام انداختند.

بنا به اعلام یوروپل وال استریت مارکت (Wall Street Market) بیش از ۱٫۱۵ میلیون مشتری و ۵۴۰۰ فروشنده دارد و موارد غیرقانونی از جمله مواد مخدر و بدافزار روی آن خرید و فروش می‌شود.

پیش از این دستگیری‌ها نیز جنجال درباره وال‌استریت مارکت زیاد بود. گفته می‌شد که مالکان این وب‌سایت پول فروشندگان را بالا کشیده و متواری شده‌اند. همچنین کارکنان این وب‌سایت با ارسال ایمیل‌هایی با هدف باج‌گیری، کاربران را تهدید به افشای هویت‌شان کرده بودند.

گفته می‌شود که پس از فروپاشی و دستگیری عوامل Dream Market – که پیشتر بزرگ‌ترین فروشگاه وب تاریک لقب داشت و در ماه گذشته میلادی خبر تعطیلی‌اش اعلام شد- مالکان وال استریت مارکت نیز قصد داشتند با پولی که از فعالیت فروشندگان نزد آنهاست، متواری شوند.

بانکداری الکترونیک: منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.