خرید و فروش ارز در صرافی ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز در صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال یا DCE (مخفف digital currency exchange ) نوعی کسب و کار نوین است که با هدف تسهیل در معاملات ارزی دیجیتال ایجاد شده است. در صرافی ارز دیجیتال انواع ارزهای دیجیتال (مانند بیت کوین و اتریوم ) به یکدیگر یا به پول نقد ( فیات ) تبدیل می شوند. در قبال خدماتی که صرافی ارز دیجیتال ارائه می دهد، کارمزد دریافت می کند.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، اولین صرافی ارز دیجیتال در استرالیا در سال ۲۰۰۴ راه اندازی شد. اما به دلیل نداشتن مجوز و عدم مشتریان کافی به فعالیت خود ادامه نداد. در سال ۲۰۰۶ در آمریکا صرافی ارز دیجیتال تازه تاسیس توسط سرویس امنیت ایالت متحده پلمپ شد. این صرافی دیجیتال توسط دو نفر تابعه روسی و لهستانی تاسیس شده بود که به دلیل انتقال غیر قانونی بیش از ۳۰ میلیون دلار به شکل ارز دیجیتال متهم و ۵ سال زندانی شدند. در سال ۲۰۰۷ به دلیل ابهام قانونی درباره صرافی های دیجیتال بیش از ۵۸ صرافی ارز دیجیتال در آمریکا پلمپ شد. همچنین در کشورهای مختلف صرافی های دیجیتال به جرم پولشویی یکی پس از دیگری پلمپ می شدند. تا اینکه بررسی قانونی ارز دیجیتال و فعالیت صرافی ارز دیجیتال در دستور کار سازمان های حقوقی کشورها قرار گرفت. در حال حاضر صرافی های دیجیتال از لحاظ قانونی شناخته شده اند و برای فعالیت باید از مراجع اقتصادی مجوز بگیرند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

بسیاری از صرافی ارز دیجیتال پلتفرمی را طراحی می کنند که در آن انواع ارز ها خریده شده و به فروش می رسد. شما با استفاده از کارت بانکی می توانید بیت کوین یا اتریوم بخرید یا بفروشید. در این پلتفرم خود صرافی هم خریدار است هم فروشنده و در این بین درصدی از معامله را به عنوان کارمزد کسر می کند.

پلتفرم P2P

در این روش صرافی نقش واسطه را دارد. فرشنده ارز را به خریدار وصل می کند. برای مثال شخصی که بیت کوین برای فروش دارد همراه با مقدار و قیمت در صرافی ثبت می کند. خریدار با مشاهده گزینه های مختلف و قیمت های متفاوت، اقدام به خرید می کند. در این روش دست خریدار در روش پرداخت باز است و می تواند زیر قیمت خرید ارزی کند.

ضمانت تراکنش

به دلیل ماهیت غیرمتمرکز بلاک چین و ارزهای دیجیتال، امکان بروز مشکلاتی در حین تراکنش وجود دارد. مانند معایبی که برای بیت کوین می توان برشمرد. صرافی ارز دیجیتال در اینجا نقش یک تضمین کننده تراکنش را بازی می کند. به صورتی که با قبول ریسک، ارزهای مختلف را به یکدیگر و به پول فیات تبدیل می نماید.

خرید اینترنتی با ارزهای دیجیتال

برخی از صرافی های ارز دیجیتال پلتفرمی را را طراحی کرده اند که کاربران آن ها به سهولت می تواند خرید اینترنتی کند. در واقع کاربر با پرداخت از کیف پول مجازی خود، از کالا یا خدمات اینترنتی استفاده نماید. با پرداخت ارز دیجیتال موبایل خود را شارژ کند یا سفارش غذا بدهد.

پرداخت حقوق با ارز دیجیتال

در مقابل کاربران صرافی های دیجیتال می توانند در ازای کاری که در فضای مجازی انجام می دهند حقوق دیجیتال دریافت کنند. به عبارت دیگر شما با انجام دورکاری برای اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانید بیت کوین یا اتریوم دریافت نمایید. صرافی ارز دیجیتال بستر این کار را فراهم می کند.

صرافی ارز دیجیتال آرمانی

صرافی آرمانی سال هاست که در زمینه مبادله ارزهای رایج فعالیت می کند و در یک سال گذشته سرمایه گذاری هدفمندی در حوزه ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی ها انجام داده است. نتیجه این سرمایه گذاری، ارائه اولین پلتفرم تبادل رمزارز مطابق با ضوابط بانک مرکزی است که روز گذشته در همایش بانکداری دیجیتال و نظام های پرداخت، رونمایی شد. پلتفرم رمز ارز آرمانی با بکارگیری از آخرین فناوری های حوزه بلاک چین در حال حاضر مورد استفاده علاقه مندان به رمزارزها بوده و در آن رمزارزهای اتریوم و بیت کوین قابل خرید و فروش و تبدیل به ریال است.
منبع: صرافی آرمانی

Leave a Reply

Your email address will not be published.