تمرکز صندوق‌ های سرمایه گذاری آمریکا بر صنعت مالی و رسانه ‌ای

تمرکز صندوق‌ های سرمایه گذاری آمریکا بر صنعت مالی و رسانه ‌ای

شاخص میدکپ اس اند پی ۴۰۰ – که وضعیت شرکت‌هایی با سرمایه متوسط را در وال استریت آمریکا نشان می دهد – بهترین شروع سالانه خود را از سال ۱۹۹۱ تا کنون تجربه کرده است.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، رشد شاخص میدکپ در طول ساعات معاملاتی روز جمعه، موجب ترغیب بیشتر مدیران صندوق‌ ها به سرمایه گذاری شده تا از این طریق بتوانند برای توسعه بازار با سرمایه متوسط که گران ترین بخش بازار سهام آمریکا به شمار می رود، تلاش بیشتری کنند.

میدکپ سهم شرکت‌هایی را شامل می شود که سرمایه‌ای بین ۲ میلیارد دلار تا ۱۰ میلیارد دلار دارند. رشد شاخص میدکپ در حالی اتفاق افتاد که شایع است گفتگوهای تجاری آمریکا و چین به زودی به نتیجه می رسد و احتمالا بانک مرکزی آمریکا نیز نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

به گزارش رویترز به نقل از گزارش بانک مریل لینج آمریکا، از ابتدای سال جاری، شاخص میدکپ ۱۴ درصد رشد نشان داده و متوسط نرخ پی بر ای شرکت‌های این بازار نیز ۱۶.۹ بوده است.

با این وجود، صندوق‌هایی نظیر جینوس هندرسون، هاتچکیس اند وایلی و فیرپونته کپیتال، شاخص میدکپ را زیر نظر داشته و با تمرکز بر سهام شرکت ‌های مالی، انرژی و رسانه ای سعی در جذب موقعیت های سرمایه گذاری دارند.

کوین پرلوگر، مدیر سبد سهام در صندوق ۳.۳ میلیارد دلاری جینوس هندرسون، به رویترز گفت که این صندوق در پی سرمایه‌ گذاری روی سهام شرکت‌هایی هستند که ترازنامه قابل قبول و جریان نقدینگی مناسبی داشته باشند اما “مسئله اصلی ما، ارزش‌گذاری منطقی شرکت‌هاست.”

صندوق پرلوگر با بررسی مشخصات ذکر شده، توانست شرکت های مالی نظیر ام اند تی بانک و گروه خدمات مالی هارتفورد را انتخاب کند.

به گفته پرلوگر، شرکتهای مالی در عین حال که ارزانترین بخش بازارهای هستند درآمدشان همچنان در حال رشد است.

استنلی مجچر، مدیر سبد سهام صندوق ۱.۴ میلیارد دلاری هاتچکیس اند وایلی، می گوید این صندوق سهام شرکتهای مالی و انرژی را خریداری می کند چرا که ریسک کمتری به نسبت شرکتهای دیگر دارند، در حالی که ارزشگذاری بیشتری می شوند.

وی به رویترز گفت با وجودی که به دلیل نوسان قیمت نفت، شرکتهای انرژی معمولا پر ریسک به نظر می رسند ولی در واقع این شرکت قابل اطمینان ‌تر هستند زیرا “ما نوسان کمی در تقاضا و انضباط بیشتری در سمت عرضه مشاهده می کنیم.”

تایرا زرهوسن، مدیر سبد سهام در صندوق ۲.۶ میلیارد دلاری فیرپویته، نیز به رویترز گفته که تمایل دارد بر شرکتهای رسانه ای سرمایه گذاری کند. وی گفته است که شرکت رسانه ای تگنا، که متشکل از شرکت گنت، مجله و تلویزیون محلی مردیت، روزنامه نیویورک تایمز و دهها شرکت رسانه ای دیگر است، درآمد سرشاری از کمپین های تبلیغاتی انتخابات کنگره و ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

به گفته زرهوسن شرکتهایی را که آنان دنبال می کنند حتی شاید در کوتاه مدت ضرر دهند اما با یک نگاه بلند مدت حتما به سود خوبی خواهند رسید.

منبع:بازار سرمایه

Leave a Reply

Your email address will not be published.