چگونه تامین سرمایه کسب و کار خود را انجام دهیم؟ (قسمت اول)

چگونه تامین سرمایه کسب و کار خود را انجام دهیم؟ (قسمت اول)

مارتین زوییلینگ (Martin Zwilling) موسس و هیئت مدیره شرکت Startup Professionals به ده روش ذیل برای تامین سرمایه کسب و کار شما اشاره می کند.

۱- سرمایه شخصی خودتان

این روزها، هزینه شروع یک کسب و کار بسیار پایین است و بیش از ۹۰ درصد استارتاپ ها با سرمایه شخصی پیش رفته اند (که خود راه انداز نیز نامیده می شوند). ممکن است مدت زمان طولانی تری نیاز باشد تا به اندازه کافی پول پس انداز کنید و رشد کنید. اما مزیت آن این است که نیاز نیست هیچ سهام یا حق مالکیتی را معاوضه کنید. کسب و کار شما تنها مال خودتان است.

۲- درخواست از دوست و فامیل

معمولا سرمایه گذاران حرفه ای انتظار دارند که شما در درجه اول با استفاده از این منبع تعهد خود را نشان دهید. اگر خانواده و دوستان به شما ایمان نداشته باشند، نباید انتظار داشته باشید که دیگران ایده شما را باور کنند. این یک منبع اصلی از بودجه های غیرشخصی برای استارتاپ ها در مراحل اولیه است.

۳- درخواست کمک مالی برای کسب و کارهای کوچک

این گروه سرمایه های دولتی است که از تکنولوژی های جدید و نیازهای مهم مثل تحصیل، درمان، و نیازهای اجتماعی حمایت می کند

۴- کمپین سرمایه گذاری آنلاین(کراود فاندینگ) کمپین سرمایه گذاری جمعی

این منبع یکی از جدیدترین منابع جذب سرمایه است. هر کسی می تواند در JOBS Act شرکت کند (The Jumpstart Our Business Startups Act یا JOBS Act قانون راه اندازی کسب و کارهای نوپا است که هدف آن تشویق سرمایه گذاری کسب و کارهای کوچک در ایالت متحده از طریق ساده سازی بسیاری از قوانین اوراق بهادار است). سایت های آنلاین مثل Kickstarter نمونه ای از این کمپین ها است. در این سایت افراد می توانند برای استارتاپشان ضمانت های آنلاین بسازند تا محصول را برای تحویل در آینده پیش خرید کنند، کمک مالی کنند یا شایسته یک پاداش باشند.

۵- سرمایه گذاران فرشته

بیشتر شهرهای بزرگ گروهی از افراد با شبکه ارتباطی خوب و علاقه مند به حمایت از استارتاپ ها دارند که حاضرند تا میلیون ها دلار در استارتاپ های با قابلیت بالا سرمایه گذاری کنند. از پلتفرم های آنلاین می توانید برای پیدا کردن این گروه سرمایه گذاران استفاده کنید. شبکه های محلی نیز می تواند برای پیدا کردن گروهی که مرتبط به صنعت یا علاقه شماست، مفید باشد.

One thought on “چگونه تامین سرمایه کسب و کار خود را انجام دهیم؟ (قسمت اول)”

Leave a Reply

Your email address will not be published.