ارتقاء سواد مالی و فرهنگ‌سازی؛ هدف فاینکس ۲۰۱۹

ارتقاء سواد مالی و فرهنگ‌سازی؛ هدف فاینکس ۲۰۱۹

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت: هدف از برگزاری فاینکس ۲۰۱۹ ارتقا سواد مالی، فرهنگ سازی تمامی اقشار که تاکنون با بازار سرمایه آشنایی ندارند، است.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، دوازدهمین دوره از نمایشگاه‌ بین‌المللی بورس، بانک و بیمه امروز با حضور فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ایران، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، و صاحبان سرمایه، بورس، بانکداری ایران واقع در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه ارتقاع سواد مالی، فرهنگ سازی تمامی اقشار که تاکنون با بازار سرمایه آشنایی ندارند، است.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگا‌هی در حوزه بورس گفت: دست‌آوردهای نوین حوزه استارت‌آپ، فین‌تک ها و.. از طرف این نمایشگاه انتقال داده می‌شود.
محمدی در ادامه خاطر نشان کرد: نقش بانک ها در بازار مالی هر کشوری بسیار مهم است چرا که بستر مهم تامین مالی کوتاه مدت بر عهده دارد و بازار سرمایه در بخش بلند مدت پیش‌ گرفته است.
در حوزه بیمه هم اوراق اتکایی و رویداد های طبیعی و ابزار های ترکیبی بین بازار بیمه و سرمایه دنبال داریم. حضور استارتاپ‌ها در دوره‌های پیش به عنوان یکی از تازه‌ترین وقایع فناورانه محسوب می‌شدند در این دوره در قالب بیش از ۵۰ شرکت حضور دارند.
در همین راستا یک فین تک بانکی و شرکت دانش‌بنیان بانکی نیز دعوت حضور در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه را پذیرفته است تا به این ترتیب ایران از تجربه اروپایی‌ها برای تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان بانکی هم بهره‌مند شود. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بعد از آیین افتتاحیه در فین‌استارز سخنرانی خواهد داشت.

منبع: پرداخت برتر

Leave a Reply

Your email address will not be published.