اخبار کوتاه از بازارهای سرمایه جهان

اخبار کوتاه از بازارهای سرمایه جهان

بازار مالی دبی وب سایت ارتقا یافته محدودیت های مالکیت خارجی را راه اندازی کرده تا اطلاعات FOL را در مورد محدودیت های «واقعی» مالکیت در آن منتشر کند.

به گزارش خانه سرمایه گذاری، در این وب سایت علاوه بر اطلاعات FOL، یک ستون جدید برای محدودیت های «موجود» برای مالکیت و انجام معاملات به صورت آنی وجود دارد که هر دو دقیقه یک بار به روز شده و در سامانه معاملاتی در دسترس فعالان بازار قرار میگیرد.

در بیانیه ای، بازار مالی دبی اعلام کرد که این صفحه در بردارنده طبقه بندی جدید سرمایه گذاران در دسته هایی شامل سه نوع مالکیت (اتباع ملی، اتباع خلیج فارس و اتباع خارجی) است.

موندوویزیونه: ارائه اختیاری گزارش فصلی در بازار اولیه بورس وین

شرکت­ های پذیرش شده در بازار اولیه بورس اوراق بهادار وین می ­توانند در خصوص ارائه گزارش ­های فصلی و نحوه انتشار آن تصمیم بگیرند. شرکت ­های پذیرش شده در بالاترین بخش بورس وین بسیار شفاف هستند و مطابق با انتظارات سرمایه­گذاران فعالیت می­کنند. بنا بر چارچوب بازار اولیه، این شرکت­ ها با شفافیت بسیار بالا، بیش از قوانین موجود در آیین نامه ، خود را ملزم به رعایت قوانین می دانند.

تا به حال، گزارش­های فصلی ناشران بازار اولیه طبق استانداردهای بین­المللی جامع بوده­اند. بورس­های اوراق بهادار اروپایی مثل گروه یورونکست، بورس لندن و بورس سوییس به شرکت­های پذیرش شده این اختیار را می­دهند تا روش گزارش­دهی فصلی­ را انتخاب کنند. دستورالعمل شفافیت اروپایی در سال ۲۰۱۳ شرایط داوطلبانه­ای را برای گزارش­دهی فصلی فراهم کرده است. آیین­نامه بورس اوراق بهادار اتریش از پایان سال ۲۰۱۵ تا کنون هیچ الزامی به انتشار گزارش فصلی نداشته است.

رویترز: انتقال اتاق های تسویه وجوه مستقر در بریتانیا به پاریس در راستای برگزیت

بازوی تسویه وجوه بورس اوراق بهادار لندن اخیرا در اقدامی با هدف رفع نگرانی های اتحادیه اروپا درمورد برگزیت اعلام کرد: تقریبا تمام اتاق های تسویه وجوه معاملات اوراق دولتی و قراردادهای بازخرید مبتنی بر یورو مستقر در بریتانیا به پاریس منتقل شده اند. در حالی که بریتانیا خود را آماده می کند تا ماه آینده از اتحادیه خارج شود، تسلط اتاق تسویه وجوه لندن بر تسویه معاملات مبتنی بر یورو در لندن به یک میدان مبارزه سیاسی تبدیل شده است که صاحب نظران این اقدام را خارج از قوانین مالی اتحادیه اروپا تلقی می کنند. قرارداد بازخرید اوراق برای معامله گران اوراق بدهی دولتی، نوعی وام کوتاه مدت است.

پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)منبع:

Leave a Reply

Your email address will not be published.